İnsu Tur | Marmaris'te Tatilin Adresiİnsu Tur | Marmaris'te Tatilin Adresi
Forgot password?

Berlin Prag(3) Viyana(2) Budapeşte(2) İzmir Çıkışlı Tur

1.GÜN CUMARTESİ İZMİR – BERLİN -(DRESDEN) – PRAG

Cuma’yı Cumartesi’ye bağlaya gece yarısını 5 saat geçerken saat 05:00’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Lady Travel görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra SUNEXPRESS HAVA YOLLARI’na ait, XQ966 sefer sayılı 189 kişilik uçağımız ile 07:30’da AKTARMASIZ DİREKT Berlin’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik uçuşumuzu takiben yerel saat ile 09:40’da Berlin TEGEL Havalimanı’na varıyoruz. Pasaport ve vize işlemlerinin ardından panoramik, ALMANYA’NIN başkenti “BERLİN” şehir turumuz. Brandenburg kapısı, 386 metre yüksekliğindeki televizyon kulesi, Kurfürstendamm kilisesi, Gendarmenmarkt meydanı, lman Katedrali, Fransız Katedrali şehir turu esnasında göreceğimiz yerlerden sadece bir kaçı. Berlin’de verilecek serbest zamanın ardından dileyen misafirlerimiz ile Dresden kültür ve alışveriş gezimiz için hareket. Barok mimarisinin en güzel örneklerine sahip, şiirsel görünümlü “Elbe Nehri’nin Floransa’sı” ünvanını hak eden, ALMANYA’nın incisidir DRESDEN. Unesco Dünya Kültür Miras listesindeki bu şehirde yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Frauenkirche Kilisesi, Kral yolu, Elbe Nehri, Martin Luther Heykeli, Eski Şehir Meydanı, Semper Operası ve Versailles Sarayı örnek alınarak yapılan Zwinger Sarayı bahçesi bulunmaktadır. Şehir turu sonrası alışveriş için serbest zaman. Turumuz sonrası Prag’a hareket ve varış. Konaklama Prag’daki otelimizde.

2.GÜN PAZAR PRAG (ORTAÇAĞ GECESİ)

Sabah kahvaltımızın ardından büyük bir kısmı trafiğe kapalı mekanlarda yürüyerek yapılan, panoramik PRAG şehir turumuz. Tarihi sokakları, ortaçağdan kalma görkemli yapıları ile bu şehir sizi büyüleyecek. Şehir turunda görülecek yerler arasında; Hradcany (eski saray bölgesi), yapımının 600 yıl sürdüğü neo gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barındıran St. Vitus Katedrali, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 aziz heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik Saat, Tyn Kilisesi ve Eski şehir meydanı bulunmaktadır. Şehir turundan sonra serbest zaman. Akşam, isteğe bağlı Ortaçağ Gecesi ve yemeğine katılma imkânı. Yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekânımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda yemek ve limitsiz içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Konaklama Prag’daki otelimizde.

3.GÜN PAZARTESİ PRAG (KARLOVY VARY) (VLTAVA)

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman veya dileyen misafirlerimizin katılımı ile gerçekleştirilecek, Karlovy Vary Kültür ve alışveriş turu. Atatürk’ün de severek ziyaret ettiği, 12 adet sıcak mineral su pınarı bulunan bu güzel şehirde kristal satış yerlerini ziyaret ve alışveriş imkânı. Sıcaklıkları 30 ila 72 derece arasında değişen 12 ayrı termal kaynağın bulunduğu bu muhteşem şehrimizde yürüyerek gerçekleştirilecek şehir turumuzda Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovarak, Mozart, Göther ve Beethoven ve Puşkin’in kaldığı mekânları göreceğiz. Birçok film ve diziye konu olan tarihi Pupp Otel’in pastanesinde yerel tatlıların tadına bakmadan dönmemenizi tavsiye ederiz. Turumuzun ardından Prag’a dönüş ve serbest zaman. Akşam, isteğe bağlı, şehrin tarihi üzerinde çok önemli bir rol oynamış ve yüzyıllarca ressam, şair ve müzisyenler için ilham kaynağı olmuş ünlü Vltava Nehri üzerinde açık büfe yemekli, akordeon müziği eşliğinde tekne turu. Bu gezi sırasında, şehrin pek çok tarihi yapısının eşsiz gece manzaralarını görebilirsiniz. Konaklama Prag’daki otelimizde.

4.GÜN SALI PRAG – (CESKY KRUMLOV) – VİYANA (KONSER)

Sabah kahvaltımızın ardından otobüslerimizle Viyana’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimizin katılımı ile gerçekleşecek Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan Cesky Krumlov turu (bu tura iştirak etmeyen misafirlerimize şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir). 13. yy’dan bu yana ORTAÇAĞ kimliğini koruyan, adeta “Yaşayan” ORTAÇAĞ Kasabası ve Güney Bohemia’nın en güzel şehri Cesky Krumlov turumuzda; Barok Tiyatro, Cesky Krumlov Kalesi, Latran, Krumlov bölgesi ve eski Cizvit Manastırı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Viyana’ya hareket, varış ve panoramik şehir turumuz. Bu turumuzda sizlere şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdireceğiz. Sarayları ve müzeleri dünyaca ünlü şehrimizi gezerken; “Diplomatic District” olarak adlandırılan caddeden geçip, dönme dolabı ile ünlü Prater isimli lunaparkı, 1979 yılında yapılan Birleşmiş Milletler Binası’nı, Ring üzerinde Opera, Parlamento, Belediye Binası, Üniversite ve Hoffburg Sarayı’nı göreceğiz. Turumuzun ardından otellerimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile Klasik müziğin başkenti Viyana’da ekstra Viyana’nın ünlü klasik müzik konserlerinden izleme imkânı. Konaklama Viyana’daki otelimizde.

5.GÜN ÇARŞAMBA VİYANA (WIENERWALD )

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman veya dileyen misafirlerimizin katılımı ile gerçekleştirilecek muhteşem WIENERWALD (Liechtenstein Şatosu, Seegrotte yer altı gölü, Mayerling av köşkü, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri, Schönbrunn sarayı bahçeleri) turumuz. Turumuzda ilk durağımız Liechtenstein Şatosu. Daha sonra maden ocağı iken bir patlama neticesinde içine su dolarak, yeraltı gölü olan ve II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin gizli savaş uçağı ürettikleri Seegrotte Yer Altı Gölü’nü geziyoruz (yeraltı gölünde tekne ile gezintide yapılacaktır). Ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u geziyoruz. Daha sonra Mayerling Faciası’na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden gezimiz. Turumuzun en son durağı Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn Sarayı’nın muhteşem bahçelerinde serbest zaman. Viyana’ya dönüş ve serbest zaman. Konaklama Viyana’daki otelimizde.

6.GÜN PERŞEMBE VİYANA – BUDAPEŞTE (TUNA)

Sabah kahvaltımızın ardından Budapeşte’ye hareket. Varış ve rehberlerimiz eşliğinde panoramik Budapeşte şehir turumuz. Şehir turunda ilk durağımız “Hosok Ter”, yani “Kahramanlar Meydanı”. Ardından Budapeşte’nin en geniş ve lüks caddelerinden biri olan Andrassy Caddesi’nden geçerken, Viyana’daki opera binası örnek alınarak yapılan opera binasını, Aziz İstvan Katedrali’ni ve Parlemento Binası’nı görüyoruz. “Peşte” yakasından “Buda” yakasına geçerek önce kale bölgesinde Balıkçılar Burcu, Matyas Kilisesi ve Kraliyet Sarayı’nı görüyoruz. Son durağımız şehri panoramik olarak görebileceğimiz “Citadella” (Aziz Gellart) tepesi. Akşam dileyen misafirlerimizle birlikte ekstra Tuna Nehri turumuz için otelimiz lobisinde buluşuyoruz ve teknemize hareket ediyoruz. Teknemizde şehrin tarihi binalarını muhteşem gece ışıkları altında izleyip, içeceklerimizi yudumlarken, Budapeşte’yi bir de Tuna Nehri’nin kendi anlatımı ile dinliyoruz. Konaklama Budapeşte yakınlarındaki otellerimizde.

7.GÜN CUMA BUDAPEŞTE (ESTERGOM – VİSEGRAD – SZENTENDRE) (ÇİGAN GECESİ)

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimizin katılımı ile gerçekleştirilecek Estergom – Visegrad – Szentendre turumuz. İlk durağımız Osmanlı Ordusu için stratejik önemi olan Estergom Kalesi. Daha sonra Visegrad ve Szendendre Kasabası’na gidiyoruz. Szentendre’de Budapeşte’ye özgü el işleri ve hediyelik eşyalardan alışveriş yapmak için serbest zaman. Gezimizin ardından Budapeşte’ye dönüş. Dileyen misafirlerimizle bu gecemizi “Çigan Gecesi” ile noktalıyoruz. Bu gecede, hem yerel şarapların ve yemeklerin, hem de Macar dans ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Konaklama Budapeşte yakınlarındaki otellerimizde.

8.GÜN CUMARTESİ BUDAPEŞTE (BRATİSLAVA) – VİYANA – İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimizin katılımı ile gerçekleştirilecek Bratislava turumuz için otobüslerimizle Bratislava’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından tarihte Avusturya – Macaristan İmparatorluğu’nun en önemli şehirlerinden biri olarak göze çarpan, Danube Nehri kıyısındaki SLOVAKYA’nın başkenti Bratislava’ya varıyor ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında görülecek yerler arasında; Michalska Kapısı, Şehir Meydanı, St.Martin Katedrali, Eski Şehir, Grassalkovich Palace, Parlamento Binası, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina ve Bratislava Kalesi bulunmaktadır. Şehir turunun ardından rehberlerimizin belirleyeceği saatte dönüş yolculuğumuz için VİYANA Havaalanı’na transfer. Check – In işlemlerimizin ardından 21:50’de kalkacak SUNEXPRESS HAVA YOLLARI’na ait, XQ981 sefer sayılı, AKTARMASIZ DİREKT uçağımız ile İZMİR’e hareket. İzmir’e varış ve bir başka Lady Travel organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşma.

Sosyal Medyada paylaşın...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin