İnsu Tur | Marmaris'te Tatilin Adresiİnsu Tur | Marmaris'te Tatilin Adresi
Forgot password?

İskandinavya Fyordlar Danimarka-Norveç-İsveç-Finlandiya

1.GÜN PERŞEMBE İZMİR – HELSİNKİ – GEMİ YOLCULUĞU

Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece yarısını 4 saat geçerken saat 04:00’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı DIŞ HATLAR Terminali’nde Lady Travel görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra SUN EXPRESS HAVAYOLLARI’na ait, XQ942 sefer sayılı Boeing 737-800 tipi uçağımız ile gerçekleştireceğimiz AKTARMASIZ DİREKT uçuşumuz ile 06:25’de Helsinki’ye hareket ediyoruz.
Varışımızı ve pasaport kontrolünü takiben bizi bekleyen otobüslerimiz ile Helsinki’de yapacağımız şehir turumuz sırasında Helsinki Katedrali, Rus Ortodoks Kilisesi, Finlandiya Parlamento binası, balık pazarı, Jean Sibelius Anıtı, taştan yapılmış olan Temppelaukko Kilisesi bulunmaktadır. Turumuzun ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve limana transfer. İçerisinde restoranlar, barlar, eğlence mekanları bulunan lüks gemimiz ile Stockholm’e hareket. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

2.GÜN CUMA STOCKHOLM

Sabah erken saatlerde gemide alacağımız kahvaltının ardından İskandinavya’nın doğal başkenti Stockholm’deyiz. Yılın 12 ayını capcanlı ve hareketli geçiren bu şehir, İskandinavya’nın en büyük ülkesi İsveç’in en büyük şehridir ve bölgenin kalbinde ulaşım ağının merkezinde yer alır. Şehre varış ve panoramik şehir turumuz. Kraliyet Sarayı, Kunqsrad Parkı, Ulusal Tiyatro Binası ve Belediye Sarayı turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Stockholm yakınlarındaki otelimizde.

3.GÜN CUMARTESİ STOCKHOLM – DROTTNINGHOLM SARAYI

Sabah kahvaltımızın ardından tarihi 18. yüzyıla dayanan barok mimari tarzında yapılmış Drottningholm Sarayı’na bir gezi düzenliyoruz. İsveç kraliyet ailesinin özel konutu olan Saray; Stockholm’ü ziyaret eden turistlerin gözde mekanları arasındadır. Öğleden sonra geri dönüş ve serbest zaman. Konaklama Stockholm yakınlarındaki otelimizde.

4.GÜN PAZAR STOCKHOLM-OSLO

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve İsveç’in pastoral manzaraları eşliğinde yapacağımız yolculuğumuzun ardından Oslo’ya ulaşıyoruz. Oslo gelişmişliğin simgesi haline gelmiş, huzur ve sakinliğin temsilcisi, Norveç’in başkenti. Otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Konaklama Oslo yakınlarındaki otelimizde.

5.GÜN PAZARTESİ OSLO – GEİLO

Sabah kahvaltımızın ardından Viking başkenti olarak bilinen Oslo’da panoramik şehir turumuz. 2000 yılında 1000. yılını kutlayan bu şehirde yapacağımız şehir turumuz sırasında görülecek yerler arasında, Meclis Binası, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Vigeland Park, Kraliyet Sarayı, Belediye Sarayı ve Frogner Parkı yer almaktadır. Dünyaca ünlü heykeltıraş Gustov Vigeland’ın 192 heykelinin bulunduğu park sizleri büyüleyecek. Şehir turumuzun ardından serbest zaman. Öğleden sonra Oslo’dan ayrılıyor ve güzel manzaralar eşliğinde Geilo’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Konaklama Geilo yakınlarındaki otelimizde.

6.GÜN SALI GEİLO – BERGEN

Sabah kahvaltımızın ardından Bergen’e doğru yola çıkıyoruz. Norveç’in doğal güzelliklerini görerek Bergen’e varış panoramik şehir turumuz. Genç görünümlü tarihi bir şehirdir Bergen. Ayakları denize başı yüksek dağları ile gökyüzüne uzanır. Kalbi ise muhteşem fiyort manzaraları ve sunduğu atmosfer ile ziyaretçilerine etkileyici saatler geçirtmek için çarpar. Bergen’de yapacağımız panoramik şehir turumuzda görülecek yerler arasında Bergen Limanı, Hansa Birliği Mahallesi, Eski Saray Binası, Belediye Sarayı, Balık Pazarı bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Konaklama Bergen yakınlarındaki otelimizde.

7.GÜN ÇARŞAMBA BERGEN – GUDVANGEN – FLAM – GOL

Sabah kahvaltımızın ardından özel otobüsümüzle Gudvangen’e hareket ediyoruz. Gudvangen- Flam arası Norveç’in en uzun ve en derin fiyordu olan Sognefjord’da tekne ile bir fiyort gezintisi yaptıktan sonra Flam ve Myrdal arası Flaambanen özel manzara treni ile dağlarda hoş bir gezintiye çıkıyoruz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Gol yakınlarındaki otelimizde.

8.GÜN PERŞEMBE GOL – OSLO – GEMİ YOLCULUĞU

Sabah kahvaltımızın ardından Oslo’ya hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuğun ardından Oslo’ya varış, serbest zaman ve Oslo limanına transfer. Akşamüzeri gemi ile Oslo’dan Kopenhag’a hareket. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

9.GÜN CUMA KOPENHAG

Sabah gemimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Kopenhag’dayız. Varışımızı takiben, özel otobüsümüz ve rehberimiz ile panoramik Kopenhag şehir turumuz. 1996 Avrupa kültür başkenti Kopenhag, rokokodan modern mimariye uzanan kent dokusu ve Avrupa gemiciliğinin kavşak noktası limanı ile Danimarka’nın dünyaya açılan penceresidir. Yapacağımız panoramik şehir turumuzda Kraliçe II. Margrethe’nin yaşadığı büyüleyici Amalienborg Sarayı, Yuvarlak Kule ve şehrin çan kuleleri, Kopenhag’ın Andersen Masallarından çıkıp gelen simgesi “Küçük Denizkızı” heykeli ve turistik Nyhavn Limanı, Kraliyet Tiyatrosu ve Danimarka Parlamentosu, Christinborg Kalesi, Black Diamond, Langelinie Limanı göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Kopenhag yakınlarındaki otelimizde.

10.GÜN CUMARTESİ KOPENHAG -HELSİNGOR – İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından Kopenhag’ın 45 km kuzeyinde Danimarka’nın İsveç kıyılarına en yakın noktası Helsingor’a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Kralların yazlık sarayının bulunduğu Fredesburg’u ziyaretin ardından Helsingor’a varıyoruz. Oldukça tarihi; muhteşem plajları ile bir o kadar da capcanlı bir şehirdir Helsingor. Tarihi yapılarını ve Arnavut kaldırımı sokaklarını günümüze kadar koruyabilmiştir. Shakespeare 1601 yılında Hamlet’i Helsingor’un Kronborg Kalesi için yazmış ve 1616’da Helsingor Tiyatrosu’nda sahnelenmiştir. Bu yüzen şehrin adı hep Hamlet ile birlikte anılır. Şehirde vereceğimiz serbest zamanın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Kopenhag Havalimanına hareket. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra SUN EXPRESS HAVAYOLLARI’na ait, XQ 925 sefer sayılı AKTARMASIZ DİREKT uçuşumuz ile saat 19:05’de İzmir’e hareket ediyoruz. İzmir’e varış.

Sosyal Medyada paylaşın...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin