İnsu Tur | Marmaris'te Tatilin Adresiİnsu Tur | Marmaris'te Tatilin Adresi
Forgot password?

İtalya Grande Roma Floransa Venedik Milano Turu

1. GÜN CUMARTESİ İZMİR – ROMA (ROMA GECE TURU)

Cuma akşamını Cumartesi’ye bağlayan gece yarısını 2 saat 45 dk geçerken, saat 02:45’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı DIŞ HATLAR Terminali’nde Lady Travel görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI’na ait, TK3033 sefer sayılı Airbus A320 tipi uçağımız ile gerçekleştireceğimiz AKTARMASIZ DİREKT uçuşumuz ile 05:00’de Roma’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşumuzun ardından varışımızı ve pasaport kontrolünü takiben TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ tarihte ve günümüzde dünyanın en çarpıcı ve en güzel kültür merkezlerinden İtalya’nın başkenti Roma şehir turumuz. Roma için, kent o kadar fazlasıyla güzel ki ilham perilerine pek iş düşmüyor derler. Yapılacak Panoramik Roma şehir turumuzda, Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuelle Anıtı, Roma Forumları, Via Del Corso, Vatikan Cumhuriyeti ve San Pietro Bazilikası (dışarıdan) görülecek yerler arasında. Vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Akşam dileyen misafirlerimiz ile birlikte Roma gece turu. Şehri gece ışıkları altında keşfetme şansı bulacağınız turumuzda rehber eşliğinde Roma’nın en önemli meydanlarında keyifli bir yürüyüş ve akşam yemeği için serbest zaman. Konaklama Roma’daki otellerimizde.

2. GÜN PAZAR ROMA (NAPOLİ ve NEMİ KASABASI)

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra Napoli ve Nemi Kasabası gezimiz. İlk durağımız Nemi. İtalyanların hafta sonu tatilleri için tercih ettikleri Roma’nın hemen dışındaki turistik bölgesindeki küçük kasabalarını geziyor, Nemi gölü ve Nemi Kasabası’nda bölgenin dağ çilekli likörleri ve dağ çilekli turtalarından tatma imkanı buluyoruz. Ardından, antik dünyanın hiçbir zaman tamamen ortadan kaybolmamış birkaç Avrupa kentinden biri ve tarihte “Öğle Güneşinin Ülkesi” diye bilinen Napoli’ye doğru yola çıkıyoruz. Varış ve Napoli’de yapacağımız şehir tanıtım turumuz. Turumuz esnasında 16. yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Gezimiz sonrası Roma’ya geri dönüş yolculuğu. Konaklama Roma’daki otellerimizde.

3. GÜN PAZARTESİ ROMA – SİENA – MONTECATİNİ

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Siena gezimiz. Kahverengimsi, kızılımsı tuğladan evleri, dar sokakları, parke taşları, lüks mağazaları, sevimli kafeleri, Ortaçağ’da yapılan at yarışları (Palio) ile ünlü UNESCO’nun dünya kültür mirası listesindeki Siena şehrinde Piazza del Campo (Campo Meydanı), Senyörlük sarayı, Torre del Mangia (Mangia Kulesi), Duomo, Accademia Chigiana görülecek yerler arasında. Gezilerimizin ardından Montecatini bölgesine transfer ve otelimize yerleşme. Konaklama Montecatini yakınlarındaki otellerimizde. Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Siena gezimiz. Kahverengimsi, kızılımsı tuğladan evleri, dar sokakları, parke taşları, lüks mağazaları, sevimli kafeleri, Ortaçağ’da yapılan at yarışları (Palio) ile ünlü UNESCO’nun dünya kültür mirası listesindeki Siena şehrinde Piazza del Campo (Campo Meydanı), Senyörlük sarayı, Torre del Mangia (Mangia Kulesi), Duomo, Accademia Chigiana görülecek yerler arasında. Gezilerimizin ardından Montecatini bölgesine transfer ve otelimize yerleşme. Konaklama Montecatini yakınlarındaki otellerimizde.

 

4. GÜN SALI MONTECATİNİ (GENOVA – PORTOFİNO – PİSA)

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Genova – Portofino – Pisa turumuz için hareket ediyoruz. İlk durağımız “Düşlerdeki Şehir; Genova”. Denizden tepelere tırmanıyormuş gibi yükselen apartmanları ile İtalya’nın en önemli limanı olan bu şehirde eski liman, Piazza Ferrara, Dükalık Sarayı, tiyatro ve yeni borsa binası panoramik şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Sonraki durağımız ise “Portofino”. Şarkılara ilham vermiş olan bu muhteşem yerde hem alışveriş yapabilecek, daracık sokaklarında dolaşabilecek hem de meşhur kafelerinde muhteşem manzaranın keyfini çıkartabileceksiniz. Akşam saatlerinde Floransa’yı boydan boya ikiye ayıran Arno Nehri’nin denize döküldüğü Pisa şehrinde Piazza dei Miracoli (mucizeler meydanı), Vaftizhane, Katedral ve Katedralin Çan Kulesi olarak yapılan dünyaca ünlü eğik Pisa Kulesi’ni görüyoruz. Konaklama otellerimizde.

5.GÜN ÇARŞAMBA MONTECATİNİ – FLORANSA – VENEDİK

Sabah kahvaltımızın ardından aşktan tarihe, politikadan sanata İtalyanları İtalyan yapan tüm özellikleri yaşatan muhteşem şehir Floransa´ya transfer ve TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ şehir turumuz. Şehir turunda görülecek yerler arasında, yapımı yüzyıllar sürmüş ünlü Duomo (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane ve cennetin kapıları olarak adlandırılan rölyeflerle süslü kapısı, Senyörlük Sarayı, şehri bölen Arno Nehri´nin üzerindeki en eski köprü olan “Ponte Vecchio”, adeta bir heykel müzesi görünümündeki ünlü Signoria Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından akşam saatlerinde Venedik yakınlarındaki (Padova – Noventa – Treviso) otelimize transfer. Konaklama otellerimizde.

6.GÜN PERŞEMBE VENEDİK (MURANO – BURANO)

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Venedik şehir turumuz. Dünya üzerinde görebileceğiniz en sihirli mekanlardan biridir Venedik. Denizin ortasına kondurulmuş muhteşem yapılardan oluşan ve üzerinden geçen yüzyıllardan etkilenmeden günümüze gelen bu güzel şehir, insanın görmeden ve içinde yaşayıp o nemli havasını solumadan gözünde canlandırabileceği bir yer değildir. Rehberlerimiz eşliğinde yapılacak panoramik Venedik şehir turunda ünlü San Marco Bazilikası ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzu takiben dileyen misafirlerimizle birlikte yapılacak camdan yapılan süs ve takı eşyaları ile ünlü Murano ve rengarenk evleri, balıkçılığı, deniz ürünleri lokantaları ve dantel işleri ile ünlü Burano adaları gezisi. Gezilerimizin ardından konaklama otellerimizde.

7. GÜN CUMA VENEDİK- (VERONA) – (GARDA GÖLÜ -SİRMİONE) – MİLANO – İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Verona ve Garda Gölü – Sirmione turlarımız için hareket. İlk durağımız Verona. Romeo ve Juliet’in şehri olarak bilinen Verona; her yıl sayısız turist akınına uğrar. Bunun başlıca nedeni şehrin kültürel, mimari ve tarihi eserleridir. Yıl boyunca organize edilen festival ve organizasyonlar ise şehre renk katar. Panoramik şehir turunda tarihi arena, Erbe Meydanı, Dükler Sarayı, Dante Meydanı, Scaligeri Mezar Anıtları ve Juliet’in evi bulunmaktadır. Verona’da gezimizin ve vereceğimiz serbest zamanın ardından İtalya’nın ve Avrupa’nın en büyük göllerinden Garda Gölü’nün kıyısında muhteşem doğası ve kale içi ile Sirmione Kasabası gezisi. Ardından Milano’ya varış ve TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Milano şehir turumuz. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya’nın en görülesi şehirlerinden biridir. Yapılacak olan Milano şehir turunda, şehrin politik ve sosyal hayatının merkezi Galleria, sivri tepeli kuleleri ve heykelleri ile muazzam Duomo ve La Scala Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zaman sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte Milano Malpensa Havalimanı’na transfer. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI’na ait TK 3034 sefer sayılı AKTARMASIZ DİREKT uçuşumuz ile 00:45’de İzmir’e hareket ediyoruz. İzmir’e varış ve başka bir Lady Travel turunda buluşmak üzere vedalaşma.

Sosyal Medyada paylaşın...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin