İnsu Tur | Marmaris'te Tatilin Adresiİnsu Tur | Marmaris'te Tatilin Adresi
Forgot password?

İtalya Magico Milano Venedik Roma Floransa İstanbul Çıkışlı Tur

1.GÜN CUMARTESİ İSTANBUL – PİSA – CENOVA – MİLANO

Sabah saat 08:00’de İstanbul Atatürk Havalimanı DIŞ HATLAR Terminali’nde firmamız görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI’na ait, TK1399 sefer sayılı uçağımız ile gerçekleştireceğimiz uçuşumuz ile 10:35’de Pisa’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik uçuşumuzun ardından varışımızı ve pasaport kontrolünü takiben gezimize başlıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte ilk durağımız “Düşlerdeki Şehir; Cenova”. Denizden tepelere tırmanıyormuş gibi yükselen apartmanları ile İtalya’nın en önemli limanı olan bu şehirde eski liman, Piazza Ferrara, Dükalık Sarayı, tiyatro ve yeni borsa binası panoramik şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Milano hareket. Varışımızın ardından akşam saatlerinde TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Milano panoramik şehir turumuz. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya’nın en görülesi şehirlerinden biridir. Yapılacak olan Milano şehir turunda, şehrin politik ve sosyal hayatının merkezi Galleria, sivri tepeli kuleleri, çan kuleleri ve heykelleri ile muazzam Duomo ve La Scala Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Şehir turunun ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Milano/Bergamo yakınlarındaki otelimizde.

2.GÜN PAZAR MİLANO- GARDA GÖLÜ / SİRMİONE (VERONA) – VENEDİK

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Garda Gölü / Sirmione turumuz için hareket. İtalya’nın ve Avrupa’nın En büyük göllerinden Garda Gölü’nün kıyısında muhteşem doğası ve kale içi ile Sirmione Kasabası gezisi ve serbest zaman. Ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Verona turumuza katılma imkanı. Romeo ve Juliet’in şehri olarak bilinen Verona; her yıl sayısız turist akınına uğrar. Bunun başlıca nedeni şehrin kültürel, mimari ve tarihi eserleridir. Yıl boyunca organize edilen festival ve organizasyonlar ise şehre renk katar. Panoramik şehir turunda tarihi arena, Erbe Meydanı, Dükler Sarayı, Dante Meydanı, Scaligeri Mezar Anıtları ve Juliet’in evi bulunmaktadır. Verona turumuzun ardından Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Otelimize varışın ardından konaklama Venedik yakınlarındaki (Padova – Noventa – Treviso) otelimizde.

3.GÜN PAZARTESİ (VENEDİK /MURANO – BURANO)

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Venedik şehir turu ve Murano – Burano Adaları turumuz için hareket ediyoruz. Otobüsümüz ile Mestre’ye ulaşımımızın ardından bize özel kiralanan teknemiz ile ünlü San Marco Meydanı’na ulaşıp, Venedik şehir turumuza başlıyoruz. Dünya üzerinde görebileceğiniz en sihirli mekanlardan biridir Venedik. Denizin ortasına kondurulmuş muhteşem yapılardan oluşan ve üzerinden geçen yüzyıllardan etkilenmeden günümüze gelen bu güzel şehir, insanın görmeden ve içinde yaşayıp o nemli havasını solumadan gözünde canlandırabileceği bir yer değildir. Rehberlerimiz eşliğinde yapılacak panoramik Venedik şehir turunda ünlü San Marco Bazilikası ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzu takiben yine özel teknemiz ile yapılacak Venedik’in simgesi camdan yapılan süs ve takı eşyaları ile ünlü Murano
Adası ve rengarenk evleri, balıkçılığı, deniz ürünleri lokantaları ve dantel işleri ile ünlü Burano Adası gezilerimiz. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4.GÜN SALI VENEDİK – FLORANSA – ROMA

Sabah kahvaltımızın ardından aşktan tarihe, politikadan sanata İtalyanları İtalyan yapan tüm özellikleri yaşatan muhteşem şehir Floransa´ya transfer ve TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ şehir turumuz. Şehir turunda görülecek yerler arasında, yapımı yüzyıllar sürmüş ünlü Duomo (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane ve cennetin kapıları olarak adlandırılan rölyeflerle süslü kapısı, Senyörlük Sarayı, şehri bölen Arno Nehri´nin üzerindeki en eski köprü olan “Ponte Vecchio”, adeta bir heykel müzesi görünümündeki ünlü Signoria Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Roma yakınlarındaki otelimize varış. Konaklama Roma’daki otelimizde.

5.GÜN ÇARŞAMBA ROMA (NEMİ) (ROMA GECE TURU)

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ tarihte ve günümüzde dünyanın en çarpıcı ve en güzel kültür merkezlerinden İtalya’nın başkenti Roma şehir turumuz. Roma için, kent o kadar fazlasıyla güzel ki ilham perilerine pek iş düşmüyor derler. Yapılacak Panoramik Roma şehir turumuzda, Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuelle Anıtı, Roma Forumları, Via Del Corso, Vatikan Cumhuriyeti ve San Pietro Bazilikası(dışarıdan) görülecek yerler arasında. Turumuzun ardından serbest zaman. Öğleden sonra dileyen misafirlerimiz ile birlikte İtalyanların hafta sonu tatilleri için tercih ettikleri Roma’nın hemen dışındaki turistik bölgesindeki küçük kasabalarını geziyor, Nemi gölü ve Nemi Kasabası’nda bölgenin dağ çilekli likörleri ve dağ çilekli turtalarından tatma imkanı buluyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ile birlikte Roma gece turu. Şehri gece ışıkları altında keşfetme şansı bulacağınız turumuzda rehber eşliğinde Roma’nın en önemli meydanlarında keyifli bir yürüyüş ve akşam yemeği için serbest zaman. Konaklama Roma’daki otelimizde.

6.GÜN PERŞEMBE ROMA (NAPOLİ – SORRENTO)

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra Napoli – Sorrento gezimiz. Antik dünyanın hiçbir zaman tamamen ortadan kaybolmamış birkaç Avrupa kentinden biridir ve tarihte “Öğle Güneşinin Ülkesi” diye bilinir Napoli. Napoli’de yapacağımız panoramik şehir turumuzda 16. yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Ardından dillere destan Amalfi Sahilleri’nin güzel şehri Sorrento gezimiz. Limon bahçeleri ile deniz arasında yerleşmiş bu küçük şehrin dar sokaklarında keyifli bir tur ve serbest zaman. Gezimiz sonrası geri dönüş yolculuğu. Konaklama Roma’daki otelimizde.

7.GÜN CUMA ROMA – (SİENA – SAN GİMİGNANO – LUCCA) – MONTECATİNİ

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Toscana İncileri (Siena- San Gimignano- Lucca ) turumuz için hareket ediyoruz. Muhteşem Toscana bölgesinin üç incisini kapsayan turumuzda ilk durağımız kahverengimsi, kızılımsı tuğladan evleri, dar sokakları, parke taşları, lüks mağazaları, sevimli kafeleri, Ortaçağ’da yapılan at yarışları (Palio) ile ünlü UNESCO’nun dünya kültür mirası listesindeki Siena şehri. Piazza del Campo (Campo Meydanı), Senyörlük sarayı, Torre del Mangia (Mangia Kulesi), Duomo, Accademia Chigiana Siena panoramik şehir turumuz sırasında görülecek yerler arasında.
Ardından ziyaret edeceğimiz San Gimignano; 12. ve 13. yüzyılda rakip soylu aileler tarafından inşa edilmiştir. Burada Cisterne Meydanı’nı ziyaret ediyor ve uygun fiyatlara şarap alışverişi imkanı buluyoruz. Ardından Rönesans döneminden kalma surları ile ünlü şehir Lucca’da keyifli saatler. Gezilerimizi takiben Montecatini bölgesindeki otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde.

8.GÜN CUMARTESİ MONTECATİNİ – PİSA – İSTANBUL

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Pisa gezimiz. Floransa’yı boydan boya ikiye ayıran Arno Nehri’nin denize döküldüğü Pisa şehrinde Piazza dei Miracoli (mucizeler meydanı), Vaftizhane, Katedral ve Katedralin Çan Kulesi olarak yapılan dünyaca ünlü eğik Pisa Kulesi’ni görüyoruz. Ardından Pisa Havalimanı’na hareket. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI’na ait, TK1400 sefer sayılı tarifeli uçuşumuz ile saat 13:25’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 17:10’da varış ve başka bir turumuzda buluşmak üzere vedalaşma.

Sosyal Medyada paylaşın...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin