İnsu Tur | Marmaris'te Tatilin Adresiİnsu Tur | Marmaris'te Tatilin Adresi
Forgot password?

İtalya Magnifico Cote D’azur Milano Nice Cenova Floransa Roma

1. GÜN CUMARTESİ İZMİR – MİLANO (COMO GÖLÜ)

Cuma akşamını Cumartesi’ye bağlayan gece yarısını 2 saat geçerken, saat 02:00’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı DIŞ HATLAR Terminali’nde Lady Travel görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI’na ait, TK3033 sefer sayılı Airbus A320 tipi uçağımız ile gerçekleştireceğimiz AKTARMASIZ DİREKT uçuşumuz ile 04:05’de Milano’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik uçuşumuzun ardından varışımızı ve pasaport kontrolünü takiben TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Milano şehir turumuz. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya’nın en görülesi şehirlerinden biridir. Yapılacak olan Milano şehir turunda, şehrin politik ve sosyal hayatının merkezi Galleria, sivri tepeli kuleleri ve heykelleri ile muazzam Duomo ve La Scala Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanın ardından dileyen misafirlerimiz ile Como Gölü turumuz. Düzensiz sıralanmış dağlar ve parça parça serpiştirilmiş köy manzaraları ile çevrelenen İtalya göllerinin durgun suları, Avrupa’nın en cezbedici manzaralarının arasında yer alıyor. Bu göller yüzyıllar boyunca zenginlerin, ünlülerin ve hatta sadece merak edip gelenlerin bile sürekli uğrak yeri haline gelmiş. Çoğu insan sadece eşsiz manzaraları seyretmek için gelirken, kimileri ise göl kenarındaki temiz havanın tadını çıkarmak için geliyor. Yine de her gelen, bu büyülü toprakların etkisi altına girmekten kurtulamıyor. Amerikalı yazar Henry James’in “Kimse İtalya göllerinin güzelliğini tarif edemez, bir kişi edebilmiş olsaydı başkaları buna teşebbüs bile etmezdi” sözleri, bizim gibi bu güzellikleri anlatmaya çalışanların anlamsız çabasını ortaya koyuyor. En iyisi gidip yaşamak… Turumuzun ardından konaklama Milano’daki otelimizde.

2. GÜN PAZAR MİLANO – SAN REMO – NİCE

Sabah kahvaltımızın ardından Nice’e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ adına müzik festivalinden aşina olduğumuz keyifli İtalyan kasabası San Remo’daki gezimiz. San Remo’da geçireceğimiz keyifli saatlerin ardından Nice’e hareket. Varışımızı takiben yapılacak TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Nice şehir turunda görülecek yerler arasında; Promenade des Anglais, Massena Meydanı, Vieux Nice (eski şehir) ve Cours Saleya bulunmaktadır. Turumuz sonrası otelimize yerleşme. Konaklama Nice yakınlarındaki otelimizde.

3. GÜN PAZARTESİ NİCE (COTE D’AZUR) – (MONACO – MONTE CARLO

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Cote d’Azur ve Monaco – Monte Carlo turları. Dünya sosyetesinin göz bebeği Cote d’Azur, daha çok Fransız Riviera’sı olarak tanınıyor. Ilıman iklimi, birkaç yüz kilometre içindeki ünlü şehirleriyle en çok turist çeken bölgeler arasında. İklimi güzel, doğası yemyeşil, şehirleri masal kadar cezbedici. Bu turumuzda görülecek yerler arasında film festivali ile ünlü Cannes Şehri ve Cote d’Azur’un incisi Saint Paul de Vence bulunmaktadır. Ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Corniche yolu ile Monaco prensliğini keşfe çıkacağız. Yol boyunca Corniche’in muhteşem manzarası ile Monaco’ya varış ve panoramik Monaco şehir gezisi. Prenslik Sarayı, Notre Dame Katedrali ve dünyaca ünlü Monte Carlo göreceğimiz yerler arasında. Turumuz sonrası Nice’e dönüş ve serbest zaman. Konaklama Nice yakınlarındaki otelimizde.

4. GÜN SALI NİCE – CENOVA (PORTO FİNO)

Sabah kahvaltımızın ardından Cenova’ya hareket. Varışımızı takiben TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ “Düşlerdeki Şehir; Cenova” turumuz. Denizden tepelere tırmanıyormuş gibi yükselen apartmanları ile İtalya’nın en önemli limanı olan bu şehirde eski liman, Piazza Ferrara, Dükalık Sarayı, tiyatro ve yeni borsa binası panoramik şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra dileyen misafirlerimiz ile birlikte “Portofino” turumuz. Şarkılara ilham vermiş olan bu muhteşem yerde hem alışveriş yapabilecek, daracık sokaklarında dolaşabilecek hem de meşhur kafelerinde muhteşem manzaranın keyfini çıkartabileceksiniz. Akşam saatlerinde otellerimize transfer ve yerleşme. Konaklama Cenova yakınlarındaki otelimizde.

5. GÜN ÇARŞAMBA CENOVA (TORİNO)

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Torino şehir turumuz. Sırtını Alp Dağları’na, eteklerini Po Nehri’nin suladığı muazzam ovaya veren Torino, tarih boyunca bulunduğu konum nedeni ile İtalya – Fransa arasında kalmış ve iki tarafın kültürünün güzelliklerini birleştirmiş bir şehirdir. “Lezzetin Başkenti” olarak bilinen Torino ayrıca gelişmiş sanayisi ile de İtalya’nın önemli şehirleri arasında yer alıyor. Torino’da yapacağımız panoramik şehir turumuzun ardından serbest zaman ve geri dönüş. Konaklama Cenova yakınlarındaki otelimizde.

 

6. GÜN PERŞEMBE CENOVA – FLORANSA – MONTECATİNİ

Sabah kahvaltımızın ardından Floransa’ya doğru yola çıkıyoruz. Floransa’ya varış ve TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ panoramik şehir turumuz. Şehir turunda görülecek yerler arasında, yapımı yüzyıllar sürmüş ünlü Duomo (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane ve cennetin kapıları olarak adlandırılan rölyeflerle süslü kapısı, Senyörlük Sarayı, şehri bölen Arno Nehri´nin üzerindeki en eski köprü olan “Ponte Vecchio”, adeta bir heykel müzesi görünümündeki ünlü Signoria Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası Montecatini’deki otellerimize varış ve yerleşme. Konaklama otelimizde.

7. GÜN CUMA MONTECATİNİ – ROMA – İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından Roma’ya hareket. Varışımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ tarihte ve günümüzde dünyanın en çarpıcı ve en güzel kültür merkezlerinden İtalya’nın başkenti Roma şehir turumuz. Roma için, kent o kadar fazlasıyla güzel ki ilham perilerine pek iş düşmüyor derler. Yapılacak Panoramik Roma şehir turumuzda, Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuelle Anıtı, Roma Forumları, Via Del Corso görülecek yerler arasında. Turumuzun ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Roma Fiumicino Havalimanı’na transfer. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI’na ait TK 3034 sefer sayılı AKTARMASIZ DİREKT uçuşumuz ile 00:50’de İzmir’e hareket ediyoruz. İzmir’e varış.

Sosyal Medyada paylaşın...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin