İnsu Tur | Marmaris'te Tatilin Adresiİnsu Tur | Marmaris'te Tatilin Adresi
Forgot password?

”SİHİRLİ”Orta Avrupa Budapeşte Gidiş Prag Dönüş

1.GÜN PAZAR İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN – BUDAPEŞTE (TUNA)

Pazar günü sabah saat 06:45’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde firmamız görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra CORENDON HAVA YOLLARI’na ait, CAI1634 sefer sayılı 177 kişilik Boeing 737-800 tipi uçağımız ile 09:15’de, aktarmasız, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşumuzu takiben yerel saat ile 10:15’de Budapeşte Havalimanı’na varıyoruz. Pasaport ve vize işlemlerinin ardından rehberlerimiz eşliğinde panoramik Budapeşte şehir turumuz. Şehir turunda ilk durağımız “Hosok Ter”, yani “Kahramanlar Meydanı”. Ardından Budapeşte’nin en geniş ve lüks caddelerinden biri olan Andrassy Caddesi’nden geçerken, Viyana’daki opera binası örnek alınarak yapılan opera binasını, Aziz İstvan Katedrali’ni ve Parlemento Binası’nı görüyoruz. “Peşte” yakasından “Buda” yakasına geçerek önce kale bölgesinde Balıkçılar Burcu, Matyas Kilisesi ve Kraliyet Sarayı’nı görüyoruz. Son durağımız şehri panoramik olarak görebileceğimiz “Citadella” (Aziz Gellart) tepesi. Akşam dileyen misafirlerimizle birlikte ekstra Tuna Nehri turumuz için otelimiz lobisinde buluşuyoruz ve teknemize hareket ediyoruz. Teknemizde şehrin tarihi binalarını muhteşem gece ışıkları altında izleyip, içeceklerimizi yudumlarken, Budapeşte’yi bir de Tuna Nehri’nin kendi anlatımı ile dinliyoruz. Konaklama Budapeşte yakınlarındaki otellerimizde.

2.GÜN PAZARTESİ BUDAPEŞTE (ESTERGOM – VİSEGRAD – SZENTENDRE) (ÇİGAN GECESİ)

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman veya dileyen misafirlerimiz ile Estergom – Visegrad – Szentendre turumuz. İlk durağımız Osmanlı Ordusu için stratejik önemi olan Estergom. Osmanlı’dan kalan kalenin izlerini ve Estergom Katedrali’ni gördükten sonra, bir ortaçağ kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Panoramik olarak göreceğimiz Visegrad Kalesi’nin ardından Szentendre Kasabası’na gidiyoruz. Budapeşte’ye özgü el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada verilecek serbest zamanın ardından Budapeşte’ye dönüş ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle bu gecemizi “Çigan Gecesi” ile noktalıyoruz. Bu gecede, hem yerel şarapların ve yemeklerin, hem de Macar dans ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Konaklama Budapeşte yakınlarındaki otellerimizde.

3.GÜN SALI BUDAPEŞTE – (BRATİSLAVA) – VİYANA (KONSER)

Sabah kahvaltımızın ardından Viyana’ya hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimizin katılımı ile gerçekleşecek Avrupa’da kişi başına düşen 25000 EURO’luk milli gelirle en zengin başkentlerinden olan, SLOVAKYA’nın başkenti Bratislava turu (bu tura iştirak etmeyen misafirlerimize şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir). Tarihte Avusturya – Macaristan İmparatorluğu’nun en önemli şehirlerinden biri olarak göze çarpan, Danube Nehri kıyısındaki Bratislava turumuz esnasında görülecek yerler arasında; Michalska Kapısı, Şehir Meydanı, St.Martin Katedrali, Eski Şehir, Grassalkovich Palace, Parlamento Binası, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina ve Bratislava Kalesi bulunmaktadır. Turumuzun ardından Viyana’ya hareket, varış ve panoramik şehir turumuz. Bu turumuzda sizlere şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdireceğiz. Sarayları ve müzeleri dünyaca ünlü şehrimizi gezerken; “Diplomatic District” olarak adlandırılan caddeden geçip, dönme dolabı ile ünlü Prater isimli lunaparkı, 1979 yılında yapılan Birleşmiş Milletler Binası’nı, Ring üzerinde Opera, Parlamento, Belediye Binası, Üniversite ve Hoffburg Sarayı’nı göreceğiz. Turumuzun ardından otellerimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile Klasik müziğin başkenti Viyana’da ekstra Viyana’nın ünlü klasik müzik konserlerinden izleme imkânı. Konaklama Viyana’daki otellerimizde.

4.GÜN ÇARŞAMBA VİYANA (WIENERWALD) (GRİNZİNG)

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman veya dileyen misafirlerimizin katılımı ile gerçekleştirilecek muhteşem WIENERWALD (Liechtenstein Şatosu, Seegrotte yer altı gölü, Mayerling av köşkü, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri, Schönbrunn sarayı bahçeleri) turumuz. Turumuzda ilk durağımız Liechtenstein Şatosu. Daha sonra maden ocağı iken bir patlama neticesinde içine su dolarak, yeraltı gölü olan ve II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin gizli savaş uçağı ürettikleri Seegrotte Yer Altı Gölü’nü geziyoruz (yeraltı gölünde tekne ile gezintide yapılacaktır). Ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u geziyoruz. Daha sonra Mayerling Faciası’na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden gezimiz. Turumuzun en son durağı Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn Sarayı’nın muhteşem bahçelerinde serbest zaman. Viyana’ya dönüş ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Avusturya Grinzing Gecesi turuna katılabilirler. Grinzing ev yapımı şarapların üretildiği Viyana’nın merkezine yaklaşık 20 dakika uzaklıkta bir bölgedir. Buradaki küçük ve şirin evlerin bazısında halen taze şarap üretimi yapılmakla birlikte bazıları ise restoranlara dönüşmüştür. Bu restoranlardan birinde, yerel Avusturya klasik müziklerini dinleme ve ünlü Schnitzellerini ve şaraplarını tatma imkânı bulacaksınız. Konaklama Viyana’daki otellerimizde.

5.GÜN PERŞEMBE VİYANA – (CESKY KRUMLOV) – PRAG (ORTAÇAĞ GECESİ)

Sabah kahvaltımızın ardından otobüslerimizle Prag’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimizin katılımı ile gerçekleşecek Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan Cesky Krumlov turu (bu tura iştirak etmeyen misafirlerimize şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir). 13. yy’dan bu yana ORTAÇAĞ kimliğini koruyan, adeta “Yaşayan” ORTAÇAĞ Kasabası ve Güney Bohemia’nın en güzel şehri Cesky Krumlov turumuzda; Barok Tiyatro, Cesky Krumlov Kalesi, Latran, Krumlov bölgesi ve eski Cizvit Manastırı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası “Avrupa’nın sihirli başkenti” Prag’a hareket ediyoruz. Varış ve ardından rehberlerimiz eşliğinde, yarım günlük, büyük bir kısmı trafiğe kapalı mekânlarda yürüyerek yapılan, panoramik PRAG şehir turumuz. Tarihi sokakları, ortaçağdan kalma görkemli yapıları ile bu şehir sizi büyüleyecek. Şehir turunda görülecek yerler arasında; Hradcany (eski saray bölgesi), yapımının 600 yıl sürdüğü neo gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barındıran St. Vitus Katedrali, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 aziz heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik Saat, Tyn Kilisesi ve Eski şehir meydanı bulunmaktadır. Akşam, isteğe bağlı Ortaçağ Gecesi ve yemeğine katılma imkânı. Yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekânımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Konaklama Prag’daki otellerimizde.

6.GÜN CUMA PRAG (KARLOVY VARY) (VLTAVA)

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile tam gün, kaplıcalar şehri, Karlovy Vary Kültür ve alışveriş turu. Atatürk’ün de severek ziyaret ettiği, 12 adet sıcak mineral su pınarı bulunan bu güzel şehirde kristal satış yerlerini ziyaret ve alışveriş imkânı. Sıcaklıkları 30 ila 72 derece arasında değişen 12 ayrı termal kaynağın bulunduğu bu muhteşem şehrimizde yürüyerek gerçekleştirilecek şehir turumuzda Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovarak, Mozart, Göther ve Beethoven ve Puşkin’in kaldığı mekânları göreceğiz. Birçok film ve diziye konu olan tarihi Pupp Otel’in pastanesinde yerel tatlıların tadına bakmadan dönmemenizi tavsiye ederiz. Turumuzun ardından Prag’a dönüş ve serbest zaman. Akşam, isteğe bağlı, şehrin tarihi üzerinde çok önemli bir rol oynamış ve yüzyıllarca ressam, şair ve müzisyenler için ilham kaynağı olmuş ünlü Vltava Nehri üzerinde açık büfe yemekli, akordeon müziği eşliğinde tekne turu. Bu gezi sırasında, şehrin pek çok tarihi yapısının eşsiz gece manzaralarını görebilirsiniz. Konaklama Prag’daki otellerimizde.

7.GÜN CUMARTESİ PRAG (DRESDEN / ALMANYA) (TEREZİN NAZİ KAMPI) (ÇEK FOLKLÖR GECESİ)

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile Dresden / Almanya kültür ve alışveriş gezimiz. Barok mimarisinin en güzel örneklerine sahip, şiirsel görünümlü “Elbe Nehri’nin Floransa’sı” ünvanını hak eden, ALMANYA’nın incisidir DRESDEN. Unesco Dünya Kültür Miras listesindeki bu şehirde yapacağımız panoramik şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Frauenkirche Kilisesi, Kral yolu, Elbe Nehri, Martin Luther Heykeli, Eski Şehir Meydanı, Semper Operası ve Versailles Sarayı örnek alınarak yapılan Zwinger Sarayı bahçesi bulunmaktadır. Şehir turu sonrası alışveriş için serbest zaman. Turumuzun ardından Prag’a dönüş yolunda dileyen misafirlerimiz ile İkinci Dünya Savaşı’nın çarpıcı ve ilgi çekici noktalarından biri olan Çek Cumhuriyeti’nin en büyük Nazi Kampı Terezin turumuz. Alman işgalinden önce dünyaca ünlü suçluların kaldığı bir hapishane olarak kullanılıyordu. 1781 yılında kuzeyden gelen akınları önlemek için inşa edilmiş bir kale olsa da gettolardan getirilen Yahudilerin ve savaş esirlerinin tutulduğu bu kampta yakın tarihteki olayların günümüze nasıl tesir ettiğini çok çarpıcı bilgilerle öğrenme fırsatı yakalayacaksınız (tura katılmak istemeyen misafirlerimiz dinlenme yerlerine yönlendirilecektir). Turumuz sonrası Prag’a dönüş. Akşam dileyen misafirlerimiz ile Çek yerel folklor Gecesi ve yemeği. Bu turumuzda lokal restoranda yerel müzisyenlerin, dansçıların muhteşem şovlarını izlerken limitsiz içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Konaklama Prag’daki otellerimizde.

8.GÜN PAZAR PRAG – İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN

Sabah kahvaltımızın ardından Prag Havalimanı’na transfer. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra CORENDON HAVA YOLLARI’na ait, CAI1635 sefer sayılı, 177 kişilik Boeing 737-800 tipi uçağımız ile 12:00’de aktarmasız, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket. Yaklaşık 2,5 saatlik uçuşumuzu takiben yerel saat ile 15:45’de varış ve bir başka organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşma.

Sosyal Medyada paylaşın...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin